Запуск 4G 900 МГц: мережа 4G LTE стане доступною по всій Україні
Впровадження мережі 4G LTE привніс значних зручностей у життя користувачів. З появою даної технології в Україні мобільний інтернет став працювати в рази швидше, у зв'язку з чим багато хто користувачі змінили стаціонарний інтернет на бездротової. Однак така честь випала не всім жителям країни – у багатьох населених пунктах, що знаходяться далеко від обласних центрів, зв'язок 4G до недавнього часу або відсутня, або працювала нестабільно. Літо 2020 року стало переломним моментом: саме в це період були вжиті заходи, пов'язані з поліпшенням зв'язку.
Відома трійка мобільних GSM операторів (Київстар, Vodafone і Lifecell) з червня 2020 року почала проводити роботи з розгортання LTE-мереж на частоті 900 МГц.
З липня по серпень 2020 року оператор Київстар встиг підключити до 4G LTE 900 МГц Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську та Тернопільську область. У загальній кількості повноцінна зв'язок 4G вже функціонує в 741 населеному пункті, більшість з яких – невеликі селища і села, розташовані далеко від міст.
Представники «Vodafone Україна» також заявили про успіхи: LTE 900 Band 8 вже працює в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Рівненській і Волинській областях. Примітно, що до модернізації обладнання, а саме – встановлення радіочастот діапазону 900 МГц, в інтернет-користувачів була можливість працювати тільки в мережі EGDE, швидкість якого в межах цих областей не перевищувала 0,5 Мбіт/с. Тепер швидкість з'єднання становить до 48 Мбит/с. Даний показник забезпечить поліпшення у всіх сферах діяльності, серед яких – онлайн-освіта, медицина, дозвілля і робота в дистанційному форматі, а також розширені можливості для підприємницької діяльності.
Так виглядає карта покриття Vodafone 4G (LTE 900 МГц):
А так виглядає карта покриття Vodafone 4G у всіх існуючих частотах по Україні (900 МГц, 1800 МГц, 2600 МГц):
За словами представників українських компаній GSM зв'язку, роботи по впровадженню радіочастот 4G 900 МГц завершаться до кінця 2020 року. Це означає, що з 2021 року проблеми зі зв'язком у маленьких селищах і селах станутся в минулому.
Згідно з умовами ліцензії, оператори повинні забезпечити високошвидкісним інтернетом всі населені пункти, без винятку, до середини 2020 року, а до середини 2024 року мережа 4G LTE повинна функціонувати на дорогах, що мають міжнародне і національне значення.
Які пристрої підтримують частоту 4G LTE 900 Україна
Відповідаючи на запитання «чи необхідно проводити заміну 4G роутерів», варто відзначити наступне: потрібно перевірити характеристики пристрою на наявність частоти 900 МГц (Band 8) саме в 4G. Якщо вона відсутня – слід замінити роутер/модем на актуальну модель на сьогоднішній день.
Пропонуємо ознайомитися зі списком пристроїв, що функціонують в 4G LTE 900 МГц: