Продавець Інтернет-магазин "3G Iнтернет Cвiт" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1887 відгуків
+380 (99) 777-79-45
+380 (96) 777-78-45
+380 (63) 888-82-84
+380 (50) 888-82-94
площа Інженерна, 1, офіс 507, Запоріжжя, Україна
3g-internet-svit
Залишити відгук

Справі час - потісі годину!

Справі час - потісі годину!

Нові дослідження від професора Університету Вірджинії і його колеги показують, що відпочинок може бути однією з найпродуктивніших речей, які ми робимо в будь-який день.

Манел Баучеллс, професор в Школі бізнесу Darden з Університету UVA, і Чжао Лін з Китайської академії наук в Пекіні опублікували статтю «Пора відпочити», демонструючи важливість перерв у роботі.

 

 

Дослідники використовували інформацію про техніку плавання на довгі і короткі дистанції олімпійських плавців, проводячи паралелі, як співробітники, що працюють в різних умовах, можуть формувати свої перерви, щоб максимізувати продуктивність і уникати перевантажень і пов'язаних з ними проблем.

Інші дослідження пов'язані з надмірними робочими періодами високої інтенсивності, що утворюється втома веде до більш високих темпів когнітивних помилок і порушень безпеки на роботі (іноді смертельних для працівника або клієнта), а також до посилення гніву і реляційних труднощів. Поза роботи люди з надлишковим робочим графіком відчувають більш високі показники депресії і проблеми з фізичним здоров'ям. Знижується якість життя і задоволеність, а також збільшується негативний вплив на своїх дітей і сім'ї.

В якості протиотрути до цих проблем, дослідження Бучеллс і Чжао пропонують дві моделі для ідеального часу перерв у роботі, в залежності від характеру неї.

Аналогова модель: розділяй і володарюй.

Модель енергії-швидкості, розроблена Баучелсом і Чжао для олімпійських плавців у ході змагань з випробуванням на час, показала, що найкращі плавці не плавають швидше (так само, як бігуни не працюють швидше) постійно нарощуючи темп. Якщо вони спробують, їх енергетичний буфер буде вичерпаний занадто швидко, і з часом вони будуть сповільнюватися.

Ідеальна стимуляція, знайдена пара, включала сильний початковий ривок, за яким слід було навмисне зниження швидкості горіння», точно розраховане таким чином, щоб у кінцевому спринті залишилася запасна енергія. Якщо спортсмен не вчиться, коли переходити з високого темпу початок на нижній темп в середині гонки, або для того, щоб встановити швидкість в середньому темпі, тоді у нього або занадто рано закінчиться енергія, або «занадто багато енергії для кінця», яка могла б бути більш ефективно поширена під час гонки.

Бакуэллс і Чжао пропонують аналогічну модель з високим низьким рівнем» для співробітників, які можуть модулювати темпи своєї роботи. Вони повинні починати і закінчувати день з максимальною інтенсивністю, але легше посередині. У більш тривалі дні сплески максимальної інтенсивності повинні бути короткими, з тим щоб підтримувати помірно стійкий темп весь день, як це робить бігун марафону. Дослідники прийшли до висновку, що в більш короткі дні більш тривалі періоди інтенсивності на початку і в кінці дня з перервою в середині є найбільш корисними.

Бінарна модель: все або нічого

Однак у деяких роботах зусилля не можуть бути модулированы. Працівники, які мають справу з водінням, продавці-консультанти роздрібному магазині чи ресторані, а також люди, що виконують розумові завдання, які вимагають постійної концентрації, наприклад, контролери якості або екзаменатори, повинні працювати на 100 відсотків, або переривати діяльність. Вони не можуть працювати на 25 відсотків.

У цьому випадку «все або нічого». Баучеллс і Чжао показали, що найкращим розподілом зусиль є те, що працівники починають і закінчують день «періодами», але роблять перерви між ними. І не здумайте вважати це зниженням продуктивності! Перерви в цих ситуаціях слід розглядати як інвестиції в майбутню продуктивність, оскільки вони фактично згладжують рівень втоми і відтворюють частину «розслаблення», згаданого вище.

Візьмемо до прикладу здачу іспитів. Вчитель повинен ідентифікувати знання учня, а той, у свою чергу потребує постійної розумової концентрації і докладати для цього максимум зусиль. Використовуючи розумні припущення про втому і продуктивності, Баучеллс і Чжао показують, що з їх досвіду робота без перерв протягом 10 годин призводить до здачі 15 іспитів. Вирішуючи три перерви, Баучеллс і Чжао виявляють, що оптимальний план продуктивності включає в себе інтенсивну роботу протягом двох годин, після чого слід 45-хвилинну перерву. Далі можна працювати протягом 105 хвилин, здійснювати ще 45-хвилинну перерву. Працювати ще 105 хвилин, зробити ще 45-хвилинну перерву. І закінчити день ще двома годинами інтенсивної роботи. Слідуючи цим планом, загальний робочий час скорочується до семи годин і 30 хвилин, тоді як загальний обсяг здачі збільшується до 19 іспитів. Урок зрозумілий: оптимальні перерви скорочують час роботи і збільшують продуктивність.

Наслідки для робочого місця

Оскільки втома може бути важко розпізнати, поки вона не стане екстремальної (і вже пошкодила продуктивність), це дослідження припускає, що менеджери допоможуть своїм працівникам і самим собі, прийнявши превентивні заходи проти втоми. Вони можуть зробити це, почасти, надаючи працівникам гнучкість у виборі, коли потрібно робити перерви.

Кроме того, для растущего сектора фрилансеров это исследование показывает, что для создания четких границ в ежедневных графиках требуется много самоогранизации, чтобы избежать длительных часов, которые дают более низкую производительность. По словам авторов, фрилансеры могут даже начать работу сразу же после того, как проснулись, чтобы потом использовать душ и завтрак в качестве времени для отдыха и уменьшения накопленной усталости. В противном случае эти мероприятия в начале дня напоминают «расточительные» перерывы с точки зрения напряженности работы.

По их мнению, нижняя линия заключается в том, что, когда дело доходит до отдыха и управления усталостью, стимулы компаний и рабочих идеально согласованы. Снижение усталости может повысить производительность, снизить вред для работников, повысить удовлетворенность работой, снизить оборот и абсентеизм и в конечном итоге увеличить прибыль.

А в летние деньки вас может отлично развлечь поездка на природу с друзьями! И конечно, же, чтобы настроение оставалось на уровне вы сможете всегда ознакомиться с ассортиментом нашей портативной акустики, которая будет поддерживать накал веселья задорной музыкой.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner