Продавець Інтернет-магазин "3G Iнтернет Cвiт" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1892 відгуків
+380 (99) 777-79-45
+380 (96) 777-78-45
+380 (63) 888-82-84
+380 (50) 888-82-94
площа Інженерна, 1, офіс 507, Запоріжжя, Україна
3g-internet-svit
Залишити відгук

Незвичайні способи сприйняття звуку

Незвичайні способи сприйняття звуку

Сприйняття звуку – це те, як і за допомогою чого ми можемо його почути. Тема начебто проста: всього-то потрібні органи слуху і джерело звуку. У когось органів більше, у когось менше. Проте будь-який живий організм володіє особливими «сенсорами, які дозволяють нам сприймати цей світ і все, що відбувається навколо різними способами. Ці сенсори працюють «на нас» і здатні перетворювати звукові хвилі і дії в спеціальні сигнали, а потім направляють їх прямо в мозок. За замовчуванням прийнято вважати, що всі звукові коливання доходять до нас і сприймаються через вуха. І це відноситься не тільки до людини, але і до царства тварин у цілому. Але все-таки деякі істоти мають альтернативними способами, якими ми хочемо поділитися з вами.

Сприйняття звуку

Один з найбільш унікальних випадків у світовій історії музики – Бетховен. Композитор зі світовим ім'ям, який подарував чудові симфонії і мелодії, був заручником свого таланту. Його внутрішнє вухо було запалене. Ця хвороба стала передумовою до подальшої глухоті. Але незважаючи на таке нещастя Бетховен не зупинився і продовжити складати шедеври, використовуючи для цього підручні матеріали. Він брав дерев'яну палицю і прикладав її одним кінцем до деки фортепіано. Другий кінець він брав у зуби. Вібрації від натискання клавіш проходили через щелепу прямо до внутрішніх каналах вуха.

Сприйняття звуку

У сучасній інтерпретації композитор використовував функцію кісткової провідності. На даний момент ця технологія отримала велику популярність. Суть в тому, щоб звукові вібрації проходив через кістки черепа до внутрішнього вуха. Зараз вона активно використовується в роботі з людьми з порушенням слуху. Однак вона діє не тільки в галузі медицини. Механізм передачі звуку задіють і для військових цілей. Незабаром солдати буду використовувати спеціальну гарнітуру. Вона буде кріпитися на скронях і дасть можливість більш чітко слухати звуки навколишнього середовища через вуха. У випадку з радиопереговорами сигнал буде проходити через кістки. Даний механізм буде відмінним доповненням для тих, хто постійно перебуває за кермом. Вона дозволить звільнити руки і краще контролювати ту чи іншу ситуацію.

Завдяки особливій здатності, яка і донині є досить спірною, Володимир Набоков став основоположником однойменного методу. В науці з'явився новий термін – синестезія. Це явище, коли сприйняття тих чи інших даних через один орган отримує віддачу в іншому. У випадку з письменником він міг в буквальному сенсі слова бачити цифри і букви в певному кольорі. Іншими словами, кожен видимий символ асоціювався до конкретним кольором або відтінком. Це один з типів синестезії отримав назву графемно-кольорова.

Однак існують люди, здатні бачити звуки – це хромостезия. Кожна людина, що володіє такою здатністю може бачити всілякі барвисті візерунки від звукових хвиль сигналізації, музики або будь-якого іншого звуку. Що стосується прослуховування музичних композицій, то в даній ситуації до слухових якостей додаються і візуальні асоціації. Інформація не перекривається функціями інших органів, а навпаки доповнює її. Це не шкодить і не заважає людині вести звичайний спосіб життя.

Більш рідкісні випадки синестезії: кинестетико-слухова і акустико-тактильна. Перший варіант супроводжується своєрідною «нерухомістю». Тобто об'єкт може рухатися, а може й ні – при цьому його коливання або спалаху будуть почуті» синестетиком. Другий же варіант провокує відгуки звуку в різних частинах тіла.

Останнім же методом сприйняття звуку і мелодій є певна патологія. Деколи її приписують до надздібностей. Група дослідників з Канади відкрили можливість чути через око. Відкриття було зроблено в результаті вивчення загострення слуху у сліпих людей і навпаки. В корі головного мозку є область, яка працює на аудіальну сприйняття. У людей, які втратили те або інше почуття дана область не змінюється, а «віддає» свої функції іншому органу. Поки що невідомо, що відбувається з цією частиною, коли почуття повертається.

До даного дослідження приєдналися і вчений з Каліфорнії. Вони зібрали групу з синестетов, яким притаманний акустико-тактовний тип. Одна з піддослідних стверджувала, що робочий стіл комп'ютера видає неприємний свист, і щоб «не чути» його вона відверталася від екрану. Інший учасник проекту поділився, що чує, як колишуться крила метелика, а руху нагадує клацання.

Объяснить подобное явление на физиологическом уровне достаточно сложно. Но специалисты пришли к выводу, что области головного мозга, которые «расшифровывают» сигналы от окружающей среды и органов восприятия, находятся очень близко друг к другу. Другие же называют это дефектом, так как данные вместо того чтобы идти в нужную часть «разделяется» и попадает в разные участки, где по-разному обрабатывается. В итоге можно с уверенностью сказать, что слышать можно не только ушами, а синестезия – это не патология.

Нейрофізіологи стверджують, що таких людей насправді дуже багато і вивчати їх чекають ще дуже довго. Можливо серед вас також є синестетики, здатні почути світ в іншому форматі. Ну а поки ми пропонуємо вам простий і доступний спосіб слухати свої улюблені композиції. Унікальні Bluetooth-колонки і портативна акустика від провідних брендів порадують вас чудовим якість звуку, широким функціоналом і доступною ціною.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner