Як працює біометричне сканування?
Біометрика - це особливий протокол безпеки. Використовуючи концепції безпеки спеціальне кодування, яке буде унікальним для кожної людини, ви можете бути впевнені в особистості аутентификатора. Ми бачили біометричні технології в науково-фантастичних фільмах, і щодня ми використовуємо аутентифікацію відбитків пальців на наших смартфонах. Тепер давайте розберемо всі види біометричної аутентифікації і дізнаємося, як вони працюють.
ДНК
Це самий надійний ідентифікатор. ДНК залишається постійною на протязі усього життя людини, роблячи її довгостроковим ідентифікатором. А дані легко оцифровуються.
У 1985 році професор і генетик у Великобританії вперше провів тестування на основі ДНК. Майже десятиліття потому в 1994 році ФБР запустило національну базу даних ДНК з двома основними компонентами: ДНК від кримінальних сцен і ДНК від засуджених злочинців. До 2009 року база даних ДНК ФБР налічувала 6,7 млн. Профілів. У 2016 році це число збільшилося до 12,6 мільйонів профілів.
Відбиток пальця: відбиток пальця відображає малюнок на шкірі ваших пальців. Індивідуальність заснована на розташування і напрямку кінцевих точок папілярного малюнка, а також на расщеплениях вздовж нього. Технологія відбитків пальців популярна - 52% споживачів хочуть, щоб банки додавали сканування відбитків пальців у банківські програми. Концепції відбитків існують вже давно. В кінці 1800-х років сер Френсіс Гальтон визначив, як характеристики відбитків пальців індивідуалізуються. В оповіданні 1903 року Шерлок Холмс знайшов відбиток пальця. Потім у 1969 році з ФБР стався потужний поштовх до розробки системи ідентифікації відбитків пальців. До 1975 році ФБР розробило автоматичні сканери відбитків пальців. В кінці 1990-х років ми побачили поява комерційних продуктів для перевірки відбитків. До 2006 року зчитувачі відбитків пальців були додані в багато ноутбуки, а в 2013 році iPhone 5S випущений з Touch ID.
Нігті: Дослідження тривають щодо біометричних даних на основі нігтів. Існують дві основні категорії. При скануванні нігтьової пластини, дані засновані на дермальной структурі під нігтем. Дивно, але у однакових близнюків різні нігті. Для читання нігтьової пластини використовуються електромагнітні хвилі. Друга категорія - це поверхні нігтів. В даний час він вивчається як перехідний біометричний ресурс тривалістю близько двох місяців. Для ідентифікації використовуються три частини нігтів (кутикула, середина і кінець).
Долоню: Як і ідентифікатор відбитка пальця, розпізнавання долоні ґрунтується на малюнку шкіри долоні, текстуру, просторові атрибути і геометричні характеристики, такі як довжина і ширина пальців руки. Використання відбитка долоні в якості индентификатора налічує понад 150 років. У 1858 році відбитки рук використовувалися на робочих контрактах як ідентифікаційний знак. Зовсім недавно в 2003 році 30% відбитків, знятих з місць злочину, були долонями, а не пальцями. У 2004 році державні правоохоронні органи почали використовувати бази даних відбитків долоні. В Австралії є база даних, що складається з 4,8 мільйонів відбитків саме долоні.
Судини: судинні моделі людини унікальні, не змінюються з віком, і їх важко підробляти. У цій біометрику за основу взяті малюнки кровоносних судин рук або пальців, які видно в інфрачервоному світлі. У 1992 році була розроблена технологія оптичної транс-тілесної візуалізації. Перша посилання на використання зразків кровоносних судин в якості ідентифікаторів була в 2000 році.
Кісточки: Це нове слово в біометрику. Кісточки мають стабільні і унікальні візерунки геометрії і складок. Середній та безіменний пальці мають кращі відмінні характеристики, ніж великий палець, вказівний або мізинець.
Як ви бачите наука не стоїть на місці, тому включіть свій телефон та послухайте яку-небудь аудіокнигу в навушниках, поки їдете на роботу або в дорозі. Хто знає, може ви знайдете ще декілька варіантів сканування в науковій фантастиці, які скоро стануть реальністю.
Продовження слідує
- Швидкість інтернету до 150 Мбіт/с? Швидко, але вже не дивує. Для сучасних портативних Wi-Fi роутерів це давно стало нормою. Але що, якщо показники швидкості можуть перевищити цей показник в цілих 2 рази?!
- Представляємо вам новий пристрій у сфері найпотужнішого 4G LTE обладнання – Wi-Fi роутер Alcatel Y858.