Продавець Інтернет-магазин "3G Iнтернет Cвiт" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1887 відгуків
+380 (99) 777-79-45
+380 (96) 777-78-45
+380 (63) 888-82-84
+380 (50) 888-82-94
площа Інженерна, 1, офіс 507, Запоріжжя, Україна
3g-internet-svit
Залишити відгук

Музика проти стресу і безсоння

Музика проти стресу і безсоння

Можуть музичні композиції різних жанрів впливати на організм і стан людини? І якщо так, то яким чином? На ці та інші питання знайшовся дуже цікавий відповідь. Популярна мелодія «Weightless», яка розроблялася разом з командою фахівців з Британської академії звукової терапії, що визнана найбільш заспокійливій і розслаблюючій композицією з усіх існуючих. Їй приписують дійсно чарівні властивості. Вона допомагає боротися зі стресом, панікою і неспокійним сном. У 2014 році було зроблено спеціальне відео до цієї мелодії, доступне на популярному видеопортале Youtube. Вчені разом з групою Marconi Union поділилися процесом створення і були приємно здивовані. Подібного ефекту не очікувалося, так що результат виявився не тільки цікавим, але і багатообіцяючим. Цю інформацію також можна задіяти і в різних інших експериментах.

Дійсно музичні композиції здатні чинити такий вплив на організм людини? На це питання вирішили відповісти неврологи, які провели особливе дослідження. У ньому взяли участь 40 жінок. Хоча проект і мав досить скептичні складові, результат не змусив себе довго чекати і вже протягом декількох днів новина розлетілася по всьому популярним виданням і порталам. Журнал «Time» включив мелодія в рейтинг 50-ти кращих розробок року.

Для учасниць експерименту були змодельовані стресові ситуації, основною з яких було рішення складних головоломок і математичних задач на час під різні музичні композиції. Датчики, встановлені на піддослідних, вимірювали і виводили показники серцевого ритму, активність мозку, артеріальний тиск і частоту дихання. Голова комісії – нейропсихолог Д. Левіс-Ходжсон поділився висновками і зазначив, що зробило твір унікальне вплив не тільки на мозок, але і на емоційний стан.

Як підсумок, вчені прийшли до єдиного висновку: в стані тривоги і стресу «Weightless» допомагає побороти і знизити подібні почуття на 65%, а в стані спокою – на 35%. В процесі прослуховування ритм серця підлаштовується під трек, для чого необхідно приблизно 5 хвилин. У медицині для цього явища придумали спеціальний термін – «entrainment». Таким чином, він є більш ефективним заспокійливим засобом, ніж прогулянка, зелений чай або масаж.

Крім того, зниження серцевого ритму, що позитивно впливає на артеріальний тиск. Всі паузи, зроблені в мелодії, призначені для повного комфорту в процесі прослуховування. Рефрени (повторювані моменти відсутні, що не дозволяє мозку вгадати мелодію і повністю зануритися в неї.

Кінець композиції виконаний в низьких частотах і наповнений свистящими звуками, чимось схожими з співом буддистів. Це чинить додатковий розслаблюючий ефект. Всі використані в розробці методи і підходи підтвердили також і зниження гормону стресу – кортизолу. Сама «Weightless» є на 11% більше розслаблюючій, ніж композиції таких популярних діячів, як Моцарт, Адель, група Coldplay і All Saints та ін.

Не тільки дане дослідження дозволило довести заспокійливий вплив музики. Група вчених з Мадисона провела власний аналіз. В процесі було встановлено, що активний стан вегетативної системи супроводжується електричною активністю шкіри. Якщо музика має різкі та непередбачувані переходи – показники змінюються. Серцеві скорочення також зазнають зміни, т. к. на них великий ефект надає активація симпатичної нервової системи.

Темп музики впливає на показники дихання та судин серця. Швидкий темп підвищує артеріальний тиск, знижує барорефлекс. А ось повільна релаксуюча музика навпаки, уповільнює роботу організму в порівнянні з первинним станом.

Ця особлива мелодія допомагає людині заснути (висновок все з того ж дослідження, коли кандидатки дрімали в процесі). Так що за кермом або в ситуаціях, де потрібна підвищена увага, слухати її не рекомендується. Існує і інший тип композицій, які допомагають прокинутися, а саме гучні та енергійні. Такий список був складений разом з музичним психологом з університету Кембриджу. Перше місце в цьому рейтингу зайняла композиція популярної групи Coldplay – «Viva La Vida». Проте, позитивна мелодія не повинна починатися з різких і гучних звуків. Кращий варіант, коли вона наростає поступово. Від тексту теж багато що залежить, так як саме він задає тон настрою і визначає ваш стан на весь день.

Таким чином, музика творить справжні дива і здатна не тільки задати тон вашого стану, але і допомогти впоратися зі стресом, нервами і безсонням. З нашими аксесуарами ви зможете слухати улюблені композиції в будь-якому місці, будь-то транспорт або ваша кімната. Наші навушники забезпечать комфорт і повне занурення, а з портативними колонками у вас є можливість поділитися гарним настроєм з оточуючими!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner