Електромережі - провідники 5G
Стандарт 3G вже активно впроваджено у більшості країн, а де-то вже задіяні і більш потужні способи передачі даних. Міжнародна компанія «AT&T» представила світу свою нову розробку – 5G Evolution. Провайдер вже у всю працює над реалізацією даного проекту, відчуває сучасні технології і вдосконалює вже наявні канали передачі інформації. Головним етапом у переході є безпосереднє впровадження проекту «AirGig». Цей стандарт дозволить кожному жителю землі з будь-якого населеного пункту отримати доступ до Всесвітньої павутини зі швидкістю 1Гб/с. Зазначимо, що витрати на облаштування інфраструктури зведені до мінімуму.
Подібні ідеї вже розглядаються протягом десяти років. Метою залишається все той же вільний доступ у мережу та високошвидкісний інтернет для кожного. Таким чином, через стільки часу було знайдено рішення – використовувати мікрохвильові хвилі. Їх частотний діапазон з довжиною однієї хвилі в межах 1-10 мм повністю відповідає частотам 30-300 ГГц. Подібні характеристики без проблем підтримують стандартні антеною невеликих габаритів. Незважаючи на значний крок вперед – проблема загасання цих хвиль залишилася. Адже вони не здатні передати стабільний сигнал на величезні відстані.
Відповідь на головне питання прийшов буквально випадково. Один з інженерів запропонував кардинальне рішення. Ідея виникла, як тільки він помітив лінії електропередач, які ведуть в кожен дім, «доставляючи» так необхідне людям електрика. Теж саме можна зробити і з інтернет-сигналом.
Пропозиція об'єднати електрика і миллимитровые хвилі сподобалася всьому колективу, і розробники негайно прийшли до проектування всієї системи. Саме так і з'явився запатентований проект «AirGig», який в найближчі роки і буде реалізований, як у містах, так і в малих селах і селищах. Кожен житель в такій місцевості буде забезпечений високошвидкісним 5G-з'єднанням.
Фізично концепція повинна вміщати антени малих розмірів, які здатні передавати міліметрові радіохвилі. Вони кріпляться на лінії електропередач. Відповідні антени розроблялися протягом 10-ти років. У результаті було зроблено досить мініатюрне унікальне пластикове пристрій. Воно встановлюється прямо на опори, а сам сигнал передається по проводах. Однак він «йде» не всередині кабелю, а поруч або вздовж нього.
Крім передачі антена виступає і як точка доступу: вона здатна роздавати бездротовий сигнал в певному радіусі. Тільки уявіть: технологія «вільного» інтернету буде встановлена на кожній ЛЕП. Швидкісний інтернет буде доступний не лише у великих мегаполісах, ну і у віддалених селах. Головною умовою виступає наявність електрики. З одного боку, система описується як щось фантастичне, притаманне лише фільмами і книгами, з іншого – ця система цілком реальна і може бути реалізована в будь-якій точці світу.
Старт роботи був оголошений у вересні 2016 року. Саме тоді й почалися перші випробування і тести передавачів. Першим кроком була установка на проводах спеціальних сот, що підтримують C-RAN. Це дозволило оператору провести останні підготовки до AirGin. Після чого можна приступати до реалізації 5G повсюдно.
Вже зараз представники корпорації повідомляють, що до них надійшло вже двісті заявок на використання патенту і це далеко не межа! Великою перевагою є те, що лінії електропередач вже встановлені і витрати на їх виробництво не потрібна. Не потрібно буде тягнути нові ЛЕП, а значить і інфраструктура в цілому обійдеться значно дешевше. Компанія повністю впевнена, що цей проект – це майбутнє у сферах бездротових технологій і телекомунікацій. Доступ в інтернет буде навіть і у тих, хто лише віддалено чув про бездротовому з'єднанні.
Крім того, самі антени досить компактні і їх установка не займе багато часу і грошей. Процес експлуатації буде здійснюватися нестандартними способами. Жодних маршрутизаторів (роутеров) і комутаторів. У тому числі не будуть задіяні і міжмережеві екрани. Все зосереджено навколо програмно-орієнтованого методу. До 2020 року компанія планує впровадити близько 75% своєї технології.
На даний момент ніякої конкуренції немає. Проект настільки свіжий, що його можливості і потенціал ростуть з кожним днем у геометричній прогресії. AirGig разом з особливою мережевою архітектурою неможливо порівняти з будь-якою іншою технологією передачі даних. Він зачіпає такі сфери, як віртуальна реальність, відео з високим дозволом і сучасна медицина.
Як результат, можна сміливо сказати, що в гонці за сучасними технологіями виграє той проект, який гарантує максимальну простоту і ефективність в процесі використання. У тому числі, це стосується Wi-Fi роутерів і 3G USB модемів, які вже зараз ви можете придбати у нас за найпривабливішими цінами. Це унікальні портативні пристрої, які допоможуть вам отримати швидкий доступ в інтернет, незалежно від вашого місцезнаходження. Також ми зібрали для вас готові 3G комплекти. Вони вміщують потужні гаджети і всі необхідні аксесуари для повноцінного користування.
- Швидкість інтернету до 150 Мбіт/с? Швидко, але вже не дивує. Для сучасних портативних Wi-Fi роутерів це давно стало нормою. Але що, якщо показники швидкості можуть перевищити цей показник в цілих 2 рази?!
- Представляємо вам новий пристрій у сфері найпотужнішого 4G LTE обладнання – Wi-Fi роутер Alcatel Y858.