Продавець Інтернет-магазин "3G Iнтернет Cвiт" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1899 відгуків
+380 (99) 777-79-45
+380 (96) 777-78-45
+380 (63) 888-82-84
+380 (50) 888-82-94
площа Інженерна, 1, офіс 507, Запоріжжя, Україна
3g-internet-svit
Залишити відгук

Вейпинг: міфи і реальність. Науковий підхід

Вейпинг: міфи і реальність. Науковий підхід

Згідно останньої тенденції все більше людей цікавляться питанням безпеки куріння електронних сигарет. Ситуація ще більше ускладнилася після смерті підлітка, причину смерті якого пов'язали з «ширянням». Сьогодні ми пропонуємо вам науковий підхід до ситуації і розглянемо думку лікарів на цей рахунок.

Короткий лікнеп

Незважаючи на порівняно недавню появу (про створення такого виду товару було оголошено 10 років тому, в наші дні продається вже більше 500 моделей для продукування пара і близько 8000 різних різновидів рідин як безнікотинові, так і з наявністю оного.

В науковому дискурсі тема вейпинга з'явилася близько 2010 року, але і по сей день досліджень катастрофічно не вистачає для авторитетного заяву про шкідливість чи нешкідливість електронних сигарет. Згодна експертними підрахунками, десь третина всіх наукових розвідок і статей по тематиці вейпинга не можуть бути об'єктивними так як замовниками таких текстів виступають або корпорації по виробництву електронних сигарет, або фірми, що займаються їх поширенням. А враховуючи кількість модифікацій, фірм і різноманітність технологій виготовлення, не можна з чіткою впевненістю стверджувати що-небудь з приводу впливу електронного пари на організм людини.

Їх вищесказаного можна зробити висновок, що конкретно сказати про шкідливість чи нешкідливість електронних сигарет можна буде говорити лише через кілька десятиліть. Якщо переглянути на подібні ситуації в хронологічному спектрі, то і куріння на перших парах не викликало яких-небудь побоювань, а героїн додавався в сиропи від кашлю і вважали прекрасним знеболювальним.

Чи безпечніше вейпинг порівняно з цигарками?

Якщо брати до уваги хімічний склад пари і сигаретного диму, то ступінь нешкідливості вейпинга видно неозброєним оком. Наявність у складі пара канцерогенів (пропиленоксид, глицидол і т. д.) у порівнянні з кількістю шкідливих речовин у сигаретах здається просто смішною ремаркою. Але за фізіологічними даними клітини легеневої тканини реагують на пар точно так само, як і на дим, тому ризик утворення раку легенів не стає нижче.

Що стосується нікотину, то він, безперечно, небезпечний для вагітних жінок і викликає звикання. Але отримати смертельну дозу від вживання оного допомогою вдихання неможливо. Іншими словами, стверджувати, що померти від отруєння нікотином під час польоту або куріння, немає ніякого сенсу. А у випадку електронних сигарет навіть нерозумно, тому що більшість вейперов використовують безнікотинові суміші.

Чи можна вживати термін «пасивний вейпинг»?

Згідно з останніми науковими дослідженнями, люди, які знаходяться в одному приміщенні не можуть отримати у видихуваному парі, будь-яких шкідливих речовин. Тобто літати можна як при вагітній жінці, так і перед дитиною. Єдине протипоказання – хворі на бронхіальну астму і алергіки, які можуть зреагувати на віддушки або інші компоненти рідини.

Допомагають електронні сигарети кинути палити?

З приводу цієї тези необхідно уточнення. Відмова від куріння передбачає відмову піт традиційних сигарет, або просто відмова від нікотинової залежності. Так як рідини з вмістом нікотину все ще користуються попитом на світовому ринку. І багато хто дійсно переходять на електронні сигарети та позбавлені від негативних наслідків від вдихання диму і смол, але теза що вейпинг допомагає кинути палити в принципі – момент досить спірне.

По своей сути курильщики, которые переходят на электронные сигареты просто замещают одну привычку другой. Но, что еще интересней, кроме курильщиков, которые таким образом избавляются от легочных болезней отказываясь от традиционного употребления никотина, «парить» начинают совершенно некурящие люди и амплитуда роста даже превышает бум обычных сигарет. Для сравнения, в период 2013-2014 года количество людей, увлекающихся электронными сигаретами возросло в 3 раза и нельзя утверждать, что все эти люди когда-то курили сигареты. Чим закінчиться такий бум визначить час, а поки ми можемо просто спостерігати як забавне хобі впевнено набирає в свої ряди все більше шанувальників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner