Продавець Інтернет-магазин "3G Iнтернет Cвiт" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1859 відгуків
+380 (99) 777-79-45
+380 (96) 777-78-45
+380 (63) 888-82-84
+380 (50) 888-82-94
площа Інженерна, 1, офіс 507, Запоріжжя, Україна
3g-internet-svit
Залишити відгук

CDMA в Україні

CDMA в Україні

Код множинного доступу з поділом каналів (CDMA) являє собою метод доступу до каналу, який використовується різними радіо комунікаційними технологіями.

CDMA є прикладом множинного доступу, де кілька передавачів можуть транслювати інформацію одночасно по одному каналу зв'язку. Це дозволяє декільком користувачам спільно використовувати смугу частот. Щоб дозволити це без надмірної інтерференції між користувачами, CDMA використовує технологію розширення спектру і спеціальну схему кодування (де кожному передавача присвоюється код).

CDMA використовується в якості методу доступу в багатьох стандартах мобільного зв'язку. IS-95, також відомий як "CDMA One", і його 3G еволюцію CDMA2000, Rev.0, Rev.A, Rev.B, часто просто називають "CDMA".

Історія

Технологія множинного доступу з кодовим поділом каналів відома вже давно. У Радянському Союзі (СРСР), перша робота, присвячена цій темі, була опублікована в 1935 році професором Дмитром Агєєвим. Було доведено, що за умови використання лінійних методів виводиться три типи поділу сигналу: частотний, тимчасової та компенсаторний. Технологія CDMA було використано в 1957 році, коли молодий військовий радіоінженер Купріянович в Москві, зробив експериментальну модель автоматичного портативного мобільного телефону під назвою ЛК-1, з базовою станцією. ЛК-1 характеризувався вагою в 3 кг, робочою відстанню 20-30 км, і 20-30 годинами автономної роботи. Базова станція, як описано автором, могла обслуговувати декілька клієнтів. У 1958 році Купріянович зробив нову експериментальну «кишенькову» модель мобільного телефону. Цей телефон важив 0,5 кг. Для того, щоб обслуговувати більше клієнтів, Купріянович запропонував пристрій, названий їм «корелятор». У 1958 році СРСР почав розробку «Алтай», національної цивільної служби мобільних телефонів для автомобілів, засновану на радянському стандарті МРТ 1327. Система телефону важила 11 кг. Вона була поміщена в багажниках автомобілів високопоставлених чиновників і використовувалася через стандартну телефонну трубку в салоні автомобіля. Основні розробники системи «Алтай» були ВНІІЗ (Воронезький науково-дослідний інститут зв'язку) і ДСДІ (Державний спеціалізований проектний інститут). У 1963 році ця служба почала працювати в Москві, а в 1970 році «Алтай» вже використовувався в 30 містах СРСР.

Технологія кодового розділення каналів CDMA, завдяки високої спектральної ефективності стала радикальним вирішенням подальшої еволюції стільникових систем зв'язку.

CDMA2000 є стандартом 3G в еволюційному розвитку мереж cdmaOne (заснованих на IS-95). При збереженні основних принципів, закладених версією IS-95A, технологія стандарту CDMA безперервно розвивається.

Подальший розвиток технології CDMA відбувається в рамках технології CDMA2000. При побудові системи мобільного зв'язку на основі технології CDMA2000 1X перша фаза забезпечує передачу даних зі швидкістю до 153кБит/с, що дозволяє надавати послуги голосового зв'язку, передачі коротких повідомлень, роботу з електронною поштою, інтернетом, базами даних, передачу даних і фотографій.

Перехід до наступної фази CDMA2000 1X EV-DO Rev. 0 відбувається при використанні тієї ж смуги частот 1,23 мГц, швидкість передачі - до 2,4 мбіт/с у прямому каналі і до 153кБит/с у зворотному, що робить цю систему зв'язку, яка відповідає вимогам 3G і дає можливість надавати широкий спектр послуг, аж до передачі відео в режимі реального часу.

Наступною фазою розвитку стандарту в напрямку збільшення мережевий ємності і передачі даних є 1XEV-DO Rev A: передача даних зі швидкістю до 3,1 Мбіт/с у напрямку до абонента і до 1,8 мбіт/с від абонента. Оператори зможуть надавати ті ж послуги, що і на базі Rev. 0, а, крім того, передавати голос, дані і здійснювати телемовлення по IP мережам. У світі вже є кілька таких діючих мереж.

Розробники обладнання CDMA зв'язку запустили нову фазу - 1XEV-DO Rev B - з метою досягти наступних швидкостей на одному частотному каналі: 4,9 мбіт/с до абонента і 1,8 мбіт/с від абонента. До того ж буде забезпечуватися можливість об'єднання декількох частотних каналів для збільшення швидкості. Наприклад, об'єднання 15-ти частотних каналів (максимально можлива кількість) дозволить досягати швидкостей 73,5 мбіт/с до абонента і 27мБит/с від абонента. Застосування таких мереж - поліпшена робота чутливих до часових затримок додатків типу VoIP, Push to Talk, відеотелефонія, мережеві ігри і т. д.

Основними компонентами комерційного успіху системи CDMA2000 – більш широка зона обслуговування, висока якість мови (практично еквівалентну провідним системам), гнучкість та дешевизна впровадження нових послуг, висока перешкодозахищеність, стійкість каналу зв'язку від перехоплення і прослуховування.

Також важливу роль відіграє низька випромінювана потужність радіопередавачів абонентських пристроїв. Так, для систем CDMA2000 максимальна випромінювана потужність становить 250мВт. Для порівняння: в системах GSM-900 цей показник дорівнює 2Вт (в імпульсі, при використанні GPRS + EDGE з максимальним заповненням максимум при усередненні по часу при звичайній розмові - близько 200мВт). В системах GSM-1800 - 1Вт (в імпульсі, середня трохи менше 100мВт).

Використання

- Один з перших програм для мультиплексування з кодовим розділенням каналів – система глобального позиціонування (GPS).

- Стандарт Qualcomm IS-95, продається як CDMAOne.

- Стандарт компанії Qualcomm IS-2000, відомий як CDMA2000, використовується декількома компаніями мобільних телефонів, в тому числі супутникового телефонною мережею Globalstar

- CDMA використовується в супутниковій системі OmniTRACS для транспортної логістики

- Стандарт мобільного телефону CDMA 1x і передачу даних на швидкості 153кБит/с

- Стандарти 3G CDMA Rev.0, Rev.A, Rev.B для швидкісної передачі даних на швидкості до 14,7 мБбит/с.

 

Етапи модуляції CDMA

CDMA використовує техніку системи множинного доступу з розширеним спектром. Метод розширеного спектру розподіляє пропускну здатність даних рівномірно по потужності передавача. Розширення коду є псевдовипадковою послідовністю, має звужену функцію неоднозначності, на відміну від інших коротких імпульсів. У CDMA локально згенерований код працює на більш високій швидкості, ніж дані, які повинні бути передані. Дані для передачі поєднуються з допомогою побітовою операції !АБО і високочастотного коду. На малюнку показано, як генерується сигнал з розширеним спектром. Сигнал даних з тривалістю імпульсу Тb (символ періоду) є !АБО з кодом сигналу з тривалістю імпульсу Tc (період елементарного сигналу). (Примітка: смуга пропорційна, 1/T, де T - бітовий інтервал.) Таким чином, ширина смуги частот сигналу даних є 1/Тb, а смуга пропускання сигналу з розширеним спектром 1/Tc. Так як Tc набагато менше, ніж Тb, ширина смуги частот сигналу розширеного спектру набагато більше ширини смуги вихідного сигналу. Відношення Тb/Tc називається коефіцієнтом розширення або посилення обробки та визначає, якою мірою, верхня межа загального числа користувачів підтримуваних одночасно базовою станцією.

 

 

рис.1

Кожен користувач у системі CDMA використовує інший код для модуляції сигналу. Вибір кодів, що використовуються для модуляції сигналу є дуже важливим у роботі систем CDMA. Краще виконання буде відбуватися, коли є гарний поділ між сигналом користувача і сигналами інших користувачів. Розділення сигналів проводиться шляхом кореляції сигналу з локально згенерованим кодом потрібного користувача. Якщо сигнал відповідає коду користувача, то кореляційна функція буде високою, і система може отримати цей сигнал. Якщо код потрібного користувача не має нічого спільного з сигналом, кореляція повинна бути як можна ближче до нуля, наскільки це можливо (тим самим усуваючи сигнал); це називається крос-кореляція. Якщо код корелюється з сигналом в будь-який час зсуву, відмінне від нуля, то співвідношення повинно бути як можна ближче до нуля, наскільки це можливо. Це називається автокореляція і використовується для відхилення багатопроменевої інтерференції.

Аналогія з проблемою множинного доступу - кімната (канал), в якому люди хочуть спілкуватися один з одним одночасно. Щоб уникнути плутанини, люди можуть говорити по черзі (з поділом за часом), говорити на різних майданчиках (з частотним поділом каналів), або говорити на різних мовах (з кодовим поділом каналів). CDMA є аналогом останнього прикладу, де люди, що говорять на одній мові, можуть зрозуміти один одного, а інші мови сприймаються як шум і відкидаються. Так само, в радіо-CDMA, кожна група отримує загальний код. Багато кодів займають один і той же канал, але тільки користувачі, пов'язані з конкретним кодом, можуть взаємодіяти.

Загалом, CDMA відноситься до двох основних категорій: синхронні (ортогональні коди) і асинхронні (псевдовипадкові коди).

Мультиплексування з кодовим поділом каналів (синхронний CDMA)

Метод цифрової модуляції аналогічний тим, які використовуються у простих приймачах. В аналоговому випадку сигнал низької частоти даних накладається на несучу хвилю з високою частотою, і таким чином іде передача даних. По своїй суті це згортка частоти (теорема Вінера-Хінчина) двох сигналів, що призводить до носія з смугою бічних частот. У цифровому разі синусоїдальна несуча замінюється по функції Уолша. Вона являє собою двійкові квадратні хвилі, які утворюють повний ортонормальный набір. Сигнал даних також бінарний і час посилення досягається за допомогою простої функції !АБО.

Синхронність CDMA використовує математичні властивості ортогональності між векторами, що представляють рядки даних. Наприклад, двійковий рядок 1011 представлений вектором (1, 0, 1, 1). Вектори можуть бути помножені, приймаючи їх скалярний добуток, шляхом підсумовування добутків відповідних компонентів (наприклад, якщо u = (а, b), а v = (c, d), то їх скалярний добуток u · v = ac + bd). Якщо скалярний добуток дорівнює нулю, то два вектори називаються ортогональними один до одного. Деякі властивості скалярного твори допоможуть зрозуміти, як працює W-CDMA. Якщо вектори а і Ь є ортогональними, то a * b = 0, а

a * (a + b) = || a || 2 тому що a * a + a * b = || a ||2 + 0

a * (- a + b) = - || a || 2 бо -a * a + a * b = - || a ||2 + 0

b * (a + b) = || b ||2 тому що b * a + b * b = 0 + | b|2

b * (a-b) = - || b ||2 тому що b * a-b * b = 0- || b ||2

Кожен користувач в синхронному CDMA використовує код, ортогональний до кодів чужих, щоб модулювати їх сигнал. Приклад чотирьох взаємно ортогональних цифрових сигналів показано на рисунку. Ортогональні коди мають крос-кореляції, дорівнюють нулю; іншими словами, вони не заважають один одному. У разі стандарту IS-95 для розділення різних користувачів через кодування сигналу використовується 64-бітові коди Уолша. Так як кожен з 64 кодів Уолша є ортогональним один до одного, сигнали каналізуються в 64 ортогональних сигналів. У наступному прикладі показано, яким чином сигнал кожного користувача може бути закодований і декодирован.

 

Почнемо з набору векторів, взаємно ортогональні. (Хоча взаємна ортогональність є єдиною умовою, ці вектори зазвичай будуються для простоти декодування, наприклад, рядків або стовпців матриць Уолша.) Приклад ортогональних функцій показаний на малюнку праворуч. Ці вектори будуть присвоєні окремим користувачам і називаються код і код чипа. В інтересах стислості, інша частина цього прикладу використовує коди, V, тільки з двома бітами.

Кожен користувач пов'язаний з іншим кодом, скажімо, v. 1 біт представлений допомогою передачі позитивної коду, V, і 0 біт представлений негативним кодом, -V. Наприклад, якщо V = (v0, v1) = (1, 1), і дані, які користувач бажає передати це (1, 0, 1, 1), то передані символи були б

(V, V, V, V) = (v0, v1, -v0, -v1, v0, v1, v0, v1) = (1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, - 1).

Кожен відправник має інший, унікальний вектор V обраний з цього набору, але метод будівництва переданого вектора збігається.

Тепер, через фізичні властивості перешкод, якщо два сигналу в точці знаходяться у фазі, вони додаються, щоб дати подвійну амплітуду кожного сигналу, але, якщо вони не співпадають по фазі, вони віднімаються і дають сигнал, який відрізняється від амплітуди. Цифровим шляхом, така поведінка може бути змодельована через додавання векторів передачі, компонент по компоненту.

Якщо sender0 має код (1, -1) і дані (1, 0, 1, 1), і sender1 має код (1, 1) та дані (0, 0, 1, 1), і обидва датчики передають одночасно, то це таблиця допоможе простежити етапи кодування:

Крок Encode sender0 Encode sender1
0

code0 = (1, -1), data0 = (1, 0, 1, 1)

code1 = (1, 1), data1 = (0, 0, 1, 1)
1 encode0 = 2 (1, 0, 1, 1) - (1, 1, 1, 1) = (1, -1, 1, 1) encode1 = 2 (0, 0, 1, 1) - (1, 1, 1, 1) = (-1, -1, 1, 1)
2

signal0 = encode0 ⊗ code0

= (1, -1, 1, 1) ⊗ (1, -1)

= (1, -1, -1, 1, 1, -1, 1, -1)

signal1 = encode1 ⊗ код1

= (-1, -1, 1, 1) ⊗ (1, 1)

= (-1, -1, -1, -1, 1, 1, 1, 1)

 

Оскільки signal0 і signal1 передаються одночасно, вони додаються для отримання вихідного сигналу:

(1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, -1) + (1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1) = (0, 2, 2, 0, 2, 0, 2, 0)

Цей необроблений сигнал називається інтерференційна картина. Приймач потім витягує інформаційний сигнал для будь-якого відомого відправника шляхом об'єднання коду відправника з інтерференційної картиною. Наступна таблиця пояснює, як це працює, і показує, що сигнали не заважають один одному:

Крок Decode sender0 Decode sender1
0 code0 = (1, -1), signal = (0, -2, -2, 0, 2, 0, 2, 0) code1 = (1, 1), signal = (0, -2, -2, 0, 2, 0, 2, 0)
1 decode0 = pattern.vector0 decode1 = pattern.vector1
2 decode0 = ((0, -2), (-2, 0), (2, 0), (2, 0)). (1, -1) decode1 = ((0, -2), (-2 , 0), (2, 0), (2, 0)). (1, 1)
3 decode0 = ((0 + 2), (2 + 0), (2 + 0), (2 + 0)) decode1 = ((0 - 2), (2 + 0), (2 + 0) , (2 + 0))
4 data0 = (2, -2, 2, 2), meaning (1, 0, 1, 1) data1= (- 2, -2, 2, 2), meaning (0, 0, 1, 1)

Крім того, після декодування, всі значення більше 0, інтерпретуються як 1, а значення менше нуля інтерпретуються як 0. Наприклад, після декодування, data0 (2, -2, 2, 2), приймач інтерпретує це як (1, 0, 1, 1). Значення точності 0 означає, що відправник не передає жодних даних, як показано в наступному прикладі:

Припустимо, signal0 = (1, -1, -1, 1, 1, -1, 1, -1), передається самостійно. В наступній таблиці показано декодування в приймачі

Крок Decode sender0 Decode sender1
0 code0 = (1, -1), signal = (1, -1, -1, 1, 1, -1, 1, -1) code1 = (1, 1), signal = (1, -1, - 1, 1, 1, -1, 1, -1)
1 decode0 = pattern.vector0 decode1 = pattern.vector1
2 decode0 = ((1, -1), (-1, 1), (1, -1), (1, -1)). (1, -1) decode1 = ((1, -1), ( -1, 1), (1, -1), (1, -1)). (1, 1)
3 decode0 = ((1 + 1), (-1 - 1), (1 + 1), (1 + 1)) decode1 = ((1 - 1), (-1 + 1), (1 - 1) , (1 - 1))
4 data0 = (2, -2, 2, 2), meaning (1, 0, 1, 1) data1=(0, 0, 0, 0), meaning no data

Коли приймач намагається декодувати сигнал з використанням коду sender1, в даних будуть нулі, тому взаємна кореляція дорівнює нулю, і ясно, що sender1 не передає ніяких даних.

 

Асинхронний CDMA

Коли з'єднання мобільний-база не може бути точно скоординованим, зокрема, через рухливості трубок, потрібен інший підхід. Так як математично неможливо створювати підписи послідовностей, які були б одночасно ортогональними для випадкових початкових точок і які повністю використали простір коду, асинхронної CDMA-системі використовуються унікальні "псевдо-випадкові» або «псевдо-шумові" послідовності. ПШ коди з бінарної послідовності, яка з'являється випадковим чином, але може бути відтворена детермінованим чином з допомогою призначених приймачів. Ці ПШ-коди використовуються для кодування і декодування сигналу користувача в асинхронному CDMA таким же чином, як і ортогональні коди в синхронному CDMA (як у наведеному вище прикладі). Ці ПШ-послідовності статистично кореговані, а сума великого числа ПШ-послідовностей призводить до множинної інтерференції доступу (MAI), яка апроксимується гауссовим шумом процесу (відповідно до центральної граничної теореми у статистиці). Коди Голда доводять, що ПЖ підходить для цієї мети, так як існує низька кореляція між кодами. Якщо всі користувачі будуть з тим самим рівнем потужності, то дисперсія (наприклад, потужність шуму) МСИ зросте прямо пропорційно кількості користувачів. Іншими словами, на відміну від синхронного CDMA, сигнали інших користувачів будуть з'являтися у вигляді шуму до потрібного сигналу і злегка накладатися на потрібний сигнал пропорційно кількості користувачів.

Всі форми CDMA використовують розширений спектр посилення процесу, щоб дозволити приймачів частково дискримінувати небажані сигнали. Сигнали, закодовані за допомогою зазначеної послідовності ПШ (код) приймаються, а сигнали з різними кодами (або той самий код, але в інший часовий зсув) відображаються у вигляді широкосмугового шуму і зменшуються на коефіцієнт підсилення процесу.

Оскільки кожен користувач генерує MAI, контроль рівня сигналу є досить важливим для передавачів CDMA. CDM (синхронний CDMA), TDMA, або FDMA-приймач може теоретично повністю відкинути сильні сигнали, використовуючи різні коди, часові інтервали або частотні канали через ортогональність цих систем. Але це не відноситься до асинхронного CDMA. Відмова від небажаних сигналів лише частковий. Якщо деякі або всі небажані сигнали, набагато сильніше, ніж необхідний сигнал, вони будуть пригнічувати його. Це стало загальною вимогою до будь асинхронної системі CDMA, щоб відповідати різним рівням потужності сигналу, як показано на приймачі. У CDMA стільникового зв'язку, базова станція використовує схему управління потужністю швидко замкнутим контуром, жорстко контролюючи потужність передачі кожного мобільного телефону.

Переваги асинхронного CDMA порівняно з іншими методами

 

Ефективне практичне використання спектру фіксованої частоти

В теорії CDMA, TDMA і FDMA мають точно таку ж спектральну ефективність, але і практично кожен з них має свої власні проблеми - управління потужністю у разі CDMA, часу в разі TDMA і частоти генерації / фільтрації у разі FDMA.

TDMA-системи повинні ретельно синхронізувати час передачі всіх користувачів, щоб гарантувати, що вони потраплять в правильний часовий слот і не викличуть перешкод. Так як це не може повністю контролюватися в мобільному середовищі, кожен часовий інтервал повинен мати захисний інтервал, який знижує ймовірність того, що користувачі будуть заважати, але це знижує ефективність використання спектру. Аналогічним чином, системи FDMA повинні використовувати захисну смугу частот між сусідніми каналами, у зв'язку з непередбачуваним ефектом Доплера через мобільність користувача. Захисна смуга частот зменшить ймовірність того, що сусідні канали будуть заважати, але і зменшить використання спектру.

 

Гнучкий розподіл ресурсів

Асинхронний CDMA пропонує ключова перевага в гнучкому розподілі ресурсів, а саме виділення PN-кодів активних користувачів. У разі CDM (синхронний CDMA), TDMA і FDMA число одночасних ортогональних кодів, часових інтервалів і частотних слотів відповідно закріплені, отже, потенціал з точки зору кількості одночасних користувачів обмежений. Існує кілька ортогональних кодів, часових інтервалів або частотних діапазонів, які можуть бути виділені для CDM, TDMA, FDMA і систем, які залишаються освоєні через імпульсний характер телефонії та пакетованих передач даних. Там немає суворого обмеження на кількість користувачів, які можуть підтримуватися асинхронної системі CDMA, тільки практична межа, регульована бажаною ймовірністю бітової помилки, оскільки SIR (відношення сигналу до перешкоди) змінюється обернено пропорційно числу користувачів. В пульсуючому середовищі трафіку, як у мобільного телефонного зв'язку, перевагою, що забезпечується асинхронним CDMA є те, що продуктивності (частота помилок по бітам) дозволено коливатися випадковим чином, з середньою величиною, що визначається кількістю користувачів, відсотком завантаження. Припустимо, що є 2N користувачів, які говорять тільки половину часу, то користувачі 2N можуть бути розміщені з тієї ж середньої ймовірності бітової помилки як N користувачів, які говорять весь час. Основна відмінність в тому, що ймовірність бітової помилки для N користувачів, які розмовляють весь час постійна, в той час як вона є випадковою величиною (з тим же середнім) для користувачів 2N, говорять половину часу.

Іншими словами, асинхронний CDMA ідеально підходить для мобільної мережі, де велика кількість передавачів, кожен генерує відносно невелика кількість трафіку через нерівні проміжки часу. Системи CDM (синхронний CDMA), TDMA і FDMA не може відновити недовикористаних ресурсів, властивих пульсуючому трафіку в зв'язку з фіксованим числом ортогональних кодів, часових інтервалів або частотних каналів, які можуть бути призначені для окремих передавачів. Наприклад, якщо є тимчасові інтервали N в системі TDMA і користувачі 2N, які говорять половину часу, то половина часу буде більше, ніж N користувачів, яким необхідно використовувати більш тимчасових інтервалів N. Крім того, це вимагало б значних витрат, для постійного розподілу і відкріплення ортогонального коду, тимчасового інтервалу або частоти каналу ресурсів. Для порівняння, передавачі асинхронного CDMA просто посилають інформаційний сигнал, коли він є, і йдуть в нікуди, коли його немає, зберігаючи ту ж послідовність сигнатури PN до тих пір, поки вони підключені до системи.

 

Характеристики CDMA з розширеним спектром

Більшість схем модуляції намагаються мінімізувати смугу пропускання цього сигналу, так як пропускна здатність є обмеженим ресурсом. Однак, поширені методи спектру використовують ширину смуги пропускання, яка на кілька порядків більше мінімально необхідної ширини смуги сигналу. Одним з перших причин робити це було військове застосування, включаючи керуючі та комунікаційні системи. Ці системи були розроблені з використанням розширеного спектра через свою безпеку і стійкості до заклинювання. Асинхронний CDMA має певний рівень секретності, тому що сигнал поширюється з використанням псевдослучайного коду, цей код робить сигнали з розширеним спектром випадковими або шумоподобными. Приймач не може демодулировать цю передачу, не знаючи псевдовипадковою послідовності, що використовується для кодування даних. CDMA також стійкий до заклинювання. Сигнал глушіння має кінцеву послідовність кількості енергії, доступної для глушіння сигналу. Глушник може або поширювати свою енергію по всій ширині смуги сигналу або глушити тільки частина всього сигналу.

CDMA також може ефективно відкинути вузькосмугові перешкоди. Так як вузька смуга інтерференції зачіпає лише невелику частину сигналу з розширеним спектром, вона може бути легко видалена за допомогою фільтрації без особливих втрат інформації. Згорнуте кодування і розшарування можуть бути використані для надання допомоги у відновленні цих втрачених даних. Сигнали CDMA також стійкі до багатопроменевого завмирання. Так як сигнал з розширеним спектром займає велику смугу пропускання лише його невелика частина піддасться багатопроменевого завмирання в будь-який момент часу. Як і з вузькосмугової інтерференцією, це призведе лише до невеликої втрати даних, які можуть бути відновлені.

Ще одна причина, чому CDMA, стійкий до багатопроменевої інтерференції полягає в тому, що запізніла версія переданих псевдовипадкових кодів буде низької кореляції з оригінальним псевдовипадкових кодом, і, таким чином, з'являється, як інший користувач, який ігнорується в приймачі. Іншими словами, до тих пір, поки канал багатопроменевого поширення викликає, щонайменше, одну фішку затримки, багатопроменеві сигнали будуть надходити на приймач таким чином, що вони зрушені за часом, щонайменше, одного чіпа від очікуваного сигналу. Кореляційні властивості псевдовипадкових кодів такі, що ця невелика затримка викликає багатопроменевої кореляцію з передбачуваним сигналом, і, таким чином, ігнорується.

Деякі пристрої CDMA використовують ре-приймач, який експлуатує компоненти затримки багатопроменевого поширення для підвищення продуктивності системи. Приймач об'єднує інформацію з декількох корелятора, кожен з яких налаштований на інший шлях затримки, виробляючи сильну версію сигналу, ніж простий приймач з одного кореляції, налаштованим на затримку шляху сильного сигналу.

Повторне використання частоти є можливість повторно використовувати один і той же радіочастотний канал на інших ділянках клітин у системі стільникового зв'язку. При плануванні FDMA і TDMA системи частот це є важливим фактором. Частоти, використовувані в різних клітинках повинні бути ретельно сплановані, щоб забезпечити сигнали від різних клітин, не заважаючи один одному. У системі CDMA, така ж частота може використовуватися в кожній клітині, так як канал формується з використанням псевдовипадкових кодів. Повторне використання тієї ж частоти в кожній клітині усуває необхідність планування частоти у системі CDMA. Однак, планування різних псевдовипадкових послідовностей повинно бути зроблено, щоб гарантувати, що прийнятий сигнал від однієї клітини не співпадає з сигналом від сусідньої.

Оскільки сусідні клітини використовують одні і ті ж частоти, системи CDMA мають можливість використовувати технологію м'якої передачі. Вона дозволяє мобільному телефону одночасно підтримувати зв'язок з двома або більше клітинами. Краща якість сигналу буде підтримуватися, поки м'яка передача не завершить процес. Це відрізняється від технології жорсткої передачі, використовуваних в інших клітинних системах. У технології жорсткої передачі, сила сигналу може різко змінюватися. На відміну від системи CDMA, що використовують технологію м'якої передачі, яку неможливо виявити і яка забезпечує більш надійну і більш високу якість сигналу.

 

Загальний CDMA

У недавньому дослідженні з'явилася нова спільна мережева схема передачі і виявлення під назвою Загальний CDMA, який був розроблений для висхідної лінії зв'язку і використовує відмінності між завмиранням підписів каналів користувачів, щоб збільшити пропускну здатність користувача за межі розширення довжини в множинному доступі інтерференції (MSI) в обмеженому середовищі. Автори показують, що можна домогтися такого збільшення при низької складності і високої бітової продуктивності частоти помилок в каналах із завмираннями, дослідження яких пріоритетно для перевантажених систем CDMA. При такому підході, замість того, щоб використовувати одну послідовність для кожного користувача, як і в звичайних CDMA, автори групують невелике число користувачів, щоб спільно використовувати одну розширену послідовність і включити групу поширення і звуження спектру операцій. Новий спільний приймач багатокористувацький і включає в себе два етапи: група виявлення, розрахована на багато користувачів (MUD) для придушення MAI між групами і стадія низької складності виявлення максимальної правдоподібності для відновлення загальних даних в рамках здійснення співробітництва серед користувачів з використанням мінімальної евклідової кодового відстані і коефіцієнта підсилення каналу коефіцієнтами користувачів.

CDMA в Україні

В Україні загальнонаціональне CDMA-покриття забезпечують 4 оператора стільникового зв'язку:

- в діапазоні CDMA-2000 800 МГц: ЗАТ "Телесистеми України" (ТМ "PEOPLEnet"), ТОВ "Інтертелеком" (ТМ "Інтертелеком")

PEOPLEnet - торгова марка першого в Україні національного оператора мобільного зв'язку стандарту CDMA компанії «Телесистеми України».

«Інтертелеком» - національний CDMA оператор надає послуги місцевого і мобільного зв'язку стандарту CDMA2000 1x; EV-DO rev.A і EV-DO rev.B по всій території України. Підприємство ТОВ «Інтертелеком» зареєстровано 21 вересня 1998. У першому кварталі 2011 року «Інтертелеком» запустив доступ в Інтернет за технологією EVDO Rev. B зі швидкістю передачі даних до 14,7 Мбіт / с.

- в діапазоні CDMA-2000 450 МГц:

«МТС 3G» (тільки мобільний інтернет, голосові послуги в CDMA-мережі не надаються) - одна з торгових марок, під якою з грудня 2015 оператор мобільного зв'язку Прат «МТС Україна» надає послуги. Належить російському МТС.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner