Базова станція Інтертелеком. Як все працює?
Ринок мобільного інтернету для нього не в новинку, адже компанія має 15-річний досвід в даній сфері. З кожним роком збільшується кількість абонентів. Цьому сприяє великий вибір різноманітних тарифів, які можна підібрати конкретно для свого регіону.
Свої послуги Інтертелеком надає в режимі CDMA, а завдяки використанню сучасних технологій, він включений в 4-ку найбільших українських національних провайдерів. У 2009 році стартувало покоління 3G в режимі EV-DORev.A, а вже через 2 роки і в EV-DORev.B+. Цей стандарт надає користувачам доступ в інтернет на швидкості 14,7 Мбіт/с.
Саме такий точний підхід і забезпечив Інтертелекому місце лідера серед інших операторів. Але як пояснити незнаючій людині принцип роботи подібних технологій? Розглянемо все це на прикладі функціонування базової станції Інтертелеком.
Почнемо з простого. Можливо, ви раніше не чули поняття «базова станція». Так от, все технічне обладнання, яке знаходиться в користуванні оператора, ділиться на 2 типу. Перший – це мережа радіодоступу, куди входять всі базові станції. Вони формують покриття. Другий – це опорна мережа. Вона грає роль сполучних вузлів між БС.
Не слухайте тих, хто стверджує, що БС – це верхівка антени, розташована на даху будинку або на вишці. Вони помиляються. Саме технічне «серце» установки розташовується на горищах і під вишками.
Отже, як же все це працює. Все обладнання і система живлення базової станції, яка стоїть на даху будинку, ховається на горищі. Швидше за все, там маленька (4 кв. м) непримітна кімнатка з хорошою вентиляцією. Техніка, що забезпечує зв'язок, складується в «шафа» і звідти з допомогою фідерних проводів з'єднується з антенами. Вони в свою чергу ставляться на даху.
Система харчування і контролю розміщується ліворуч. Ці установки забезпечать акумулятор харчуванням, а також відповідають за перетворення змінного струму з в постійний. Система контролю стежить і оцінює роботу обладнання. Тут враховується все: рівень заряду, температурні показники, дані, що надходять від всіх датчиків. Вся інформація збирається та передається прямо в центр Інтертелекому.
Проте все, що було перераховано, приховано від наших очей. Що ж ми можемо бачити на даху? Там ставлять вишку з трьома панельними антенами. Сигнал, що проходить через них, відправляється до підсилювачів. Злагоджене функціонування всіх компонентів забезпечує стабільне якісне покриття провайдера.
Коли ви телефонуєте комусь, то ваш телефон або модем тієї ж фірми) надсилає запит до БС. Потім вона звертається до контролера, а він – до комутатора. Це вірний спосіб обчислити місце розташування користувача і найближчою до нього станції. Після чого все повторюється у зворотному порядку. Однією з найважливіших функцій, яку реалізує Інтертелеком, є режим Handover. Суть в тому, що завдяки GPS провайдер робити «перенаправлення» дзвінка абонента між станціями, не впливаючи на дзвінок.
Інтертелеком домігся величезних успіхів у сфері мобільного інтернету. Фахівцями компанії було вдосконалено методи обслуговування станцій, а також опрацьовані всілякі варіанти роботи в аварійних ситуаціях. Наприклад:
• Припинена подача живлення. На цей випадок в системі встановлені батареї, які здатні працювати без заряджання близько 10 годин. Якщо подача живлення не відновиться за цей термін, то в справу вступає дизгенератор;
• Затоплення і потрапляння вологи. Для такої проблеми існує установка «антикапля». Всі кабелі і проводи монтуються так, щоб вода не змогла проникнути вглиб до обладнання, а стікала по ним. Крім того розміщуються і спеціальні датчики;
• Аварія і поломки. Базова станція має власну систему контролю. Вона дозволить ремонтникам точно визначити тип пошкодження. Вся конструкція модульна, а значить, будь-яка її частина швидко замінюється.
- Швидкість інтернету до 150 Мбіт/с? Швидко, але вже не дивує. Для сучасних портативних Wi-Fi роутерів це давно стало нормою. Але що, якщо показники швидкості можуть перевищити цей показник в цілих 2 рази?!
- Представляємо вам новий пристрій у сфері найпотужнішого 4G LTE обладнання – Wi-Fi роутер Alcatel Y858.