Загальні відомості про стандарт 1xEV-DO
Особливістю цього стандарту є те, що він забезпечує лише передачу даних, а швидкість і пропускна здатність, порівняно з технологією 3G-1X, може бути значно вище, що забезпечується специфічними технологіями досягнення високих швидкостей передачі даних. 1xEV-DO не надає користувачам масовий доступ до одночасного і спільного використання двох - висхідного і низхідного каналів, даний стандарт працює на основі асиметрії по мережі IP – даних від мережі до користувача передаються у великих обсягах ніж від користувача в мережу. Таке ставлення від спадного до висхідного вимірюється як 4-ре до 1-го або від 6-ти до 1-го, саме з урахуванням цього співвідношення і побудована робота в технології 1xEV-DO.
Передача даних по висхідній лінії відбувається за загальноприйнятим методом множинного доступу з кодовим поділом каналів, що дозволяє єдиною несучої для каналу шириною 1,25 МГц забезпечувати доступ максимум 59 користувачам. По низхідній лінії здійснюється колективний доступ з тимчасовим поділом каналів, і цей метод дає безліч переваг:
- Абсолютно в будь-який час відбувається передача повної потужності базової станції єдиному мережевому користувачеві - це найвища швидкість передачі даних користувача -2,4 Мбіт/c. Відбувається це завдяки максимально можливого співвідношення сигналу і шуму на вході приймача терміналу доступу з використанням протоколу IP (протокол маршрутизації в середовищі Інтернет для передачі даних без шва).
Різниця в потоках передачі даних, де спадний більш високий, ніж висхідний, має місце і в мережі Internet - між терміналом доступу і прийомопередавачем базової станції, то це властивість також враховано даним стандартом. Пікові швидкості передачі даних в низхідному каналі складають - 2 457,6 кбіт/с, у висхідному - 153,6 кбіт/с Усереднена пропускна здатність - від 350 до 550 кбіт/с на сектор - несучу для високої активності кінцевих користувачів та до 650 кбіт/с на сектор — несучу для користувачів з низькою активністю, а також стаціонарних користувачів. Рівень сигналу вимірюється терміналом доступу, і на основі цих вимірювань автоматично встановлюється швидкість передачі даних. Визначається вона умовами розповсюдження радіохвиль. Термінал приймає керуючий сигнал і вимірює відношення рівня несучої пілотного сигналу і інтерференційної перешкоди в низхідному каналі, враховуючи передбачуваність отриманих керуючих сигналів від різних секторів. Таким чином, абонентський термінал визначає кращий поточний обслуговуючий сектор і забезпечує найвищу швидкість передачі даних, посилає на базову станцію сигнал зворотного регулювання швидкості і отримує дані з оптимальною швидкістю, зазначеної в цьому сигналі.
- Швидкість інтернету до 150 Мбіт/с? Швидко, але вже не дивує. Для сучасних портативних Wi-Fi роутерів це давно стало нормою. Але що, якщо показники швидкості можуть перевищити цей показник в цілих 2 рази?!
- Представляємо вам новий пристрій у сфері найпотужнішого 4G LTE обладнання – Wi-Fi роутер Alcatel Y858.